دسته‌بندی نشده

اهمیت مکمل بدنسازی

بدنسازی از جمله رشته های ورزشی است که افراد بسیار زیادی با هدف عضله سازی و رسیدن به تناسب اندام این رشته ورزشی را دنبال می کنند. مکمل بدنسازی به عنوان یک ابزار اصلی برای بهبود شرایط جسمی ورزشکاران و بدنسازان شناخته می شود که نقش بسیار موثری در بهبود عملکرد ورزشی و عضله سازی ورزشکاران دارد. مصرف مکمل بدنسازی از یک طرف و انتخاب مکمل بدنسازی اورجینال از یک طرف دیگر بر روی عملکرد ورزشی ورزشکاران تاثیر می گذارند.

در حال حاضر، بسیاری از افراد اقدام به خرید مکمل های بدنسازی از داروخانه آنلاین می کنند. مکمل های بدنسازی باید دارای کیفیت بسیار بالا و مناسبی باشند تا بتوانند برای ورزشکاران مفید واقع شوند.

اهمیت استفاده از مکمل بدنسازی برای ورزشکاران

مکمل های بدنسازی از جمله مکمل هایی هستند که برای ورزشکاران و بدنسازان مورد استفاده قرار می گیرند. بسیاری از ورزشکاران با اهمیت استفاده از این مکمل ها آشنایی ندارند و نمی دانند که چرا باید از این مکمل ها استفاده کنند. اما موضوع حائز اهمیتی که وجود دارد، تغذیه مناسب ورزشکاران است.

در صورتی که ورزشکاران دارای تغذیه مناسبی باشند و پروتئین کافی مصرف کنند، شاید نیازی به مصرف مکمل بدنسازی برای ورزشکاران نیست. ولی با توجه به اینکه معمولا ورزشکاران پروتئین، ویتامین و مواد معدنی دریافتی کافی ندارند، احتمال اینکه یک سری مشکلات برای جسم آن ها پیش بیاید، وجود دارد.

مکمل بدنسازی برای ورزشکاران به منظور تامین نیازهای ورزشکاران مورد استفاده قرار می گیرد. ورزشکارانی که ورزش های سنگین می کنند، بیشتر در معرض افت عملکرد سیستم ایمنی بدن قرار می گیرند. متاسفانه این موضوع برای آن ها بسیار مضر است.

از طرف دیگر تحلیل رفتن عضلات در اثر بدنسازی باعث کاهش قدرت بدنی افراد می شود. مکمل های بدنسازی با تامین ویتامین ها و پروتئین های مورد نیاز عضلات، از تحلیل رفتن عضلات جلوگیری می کند.

کدام نوع مکمل های بدنسازی برای بدنسازان مناسب تر هستند؟

برای بسیاری از افراد این سوال مطرح می شود که کدام نوع مکمل های بدنسازی برای بدنسازان مناسب تر هستند؟ اینکه کدام نوع مکمل های بدنسازی و ورزشی را انتخاب کنید، بستگی به هدف شما از ورزش کردن دارد. برخی از افراد برای عضله سازی ورزش می کنند و برخی از افراد قصد چربی سوزی را دارند.

بنابراین، اینکه افراد کدام مکمل ورزشی را از داروخانه آنلاین خریداری کنند و مورد استفاده قرار دهند، بستگی به هدف خودشان دارد. البته موضوع حائز اهمیتی که وجود دارد، اورجینال بودن مکمل های بدنسازی است. در صورتی که مکمل های بدنسازی با کیفیت اورجینال خریداری نشده باشند، حتی ممکن است عوارض جانبی را نیز به همراه داشته باشد.

معرفی چند نوع از مکمل بدنسازی اورجینال

در حال حاضر، خوشبختانه امکان خرید مکمل های ورزشی با تولید کشور ایران از داروخانه آنلاین وجود دارد. افرادی که دغدغه زیادی برای مصرف مکمل های بدنسازی دارند، می توانند اقدام به خرید مکمل های بدنسازی ایرانی کنند. زیرا کیفیت و اورجینال بودن آن ها، تضمین شده است.

خرید مکمل بدنسازی اورجینال بیشتر مربوط به مکمل های بدنسازی خارجی می شود. مکمل های بدنسازی که دارای برندهای خارجی و غیر ایرانی می باشند، باید به صورت اورجینال خریداری شوند تا مزیت های زیادی را برای افراد به همراه داشته باشند. در ادامه می خواهیم چند نمونه از این مکمل ها را که اتفاقا نمونه اورجینال آن ها در داروخانه آنلاین کم نیستند، معرفی کنیم.

 • مکمل پروتئین وی

مکمل پروتئین وی از جمله مکمل هایی است که برای عضله سازی، تقویت قدرت عضلانی و بهبود شرایط عضلات استفاده می شود. این مکمل به صورت ایزوله و کنسانتره قابل مصرف است و از لحاظ درصد خلوص، دارای تنوع بسیار زیادی می باشد.

 • مکمل ال گلوتامین

مکمل ال گلوتامین برای بهبود رشد عضلات، ترشح هورمون رشد به اندازه بیشتر، تقویت سیستم ایمنی بدن و … مورد استفاده قرار می گیرد. ال گلوتامین به شدت برای عضله سازی و کاهش دردهای عضلانی بعد از ورزش توصیه می شود.

 • پمپ های ورزشی

پمپ های ورزشی به منظور افزایش انرژی در بدن مورد استفاده قرار می گیرند. این پمپ ها عمدتا دارای درصد مشخصی از کافئین می باشند. کافئین می تواند تمرکز ورزشکاران را افزایش دهد و باعث بهبود عضله سازی و عملکرد ورزشی آن ها شود.

 • مکمل های چربی سوز

دسته دیگری از مکمل های بدنسازی، مکمل های چربی سوز می باشند. این مکمل ها عمدتا دارای ترکیبات چربی سوز مانند ال کارنیتین و چای سبز و کافئین هستند. هر یک از این ترکیبات، باعث بهبود روند کاهش وزن می شوند و در کاهش چربی پهلوها و شکم موثر هستند.

 • مکمل بی سی ای ای

مکمل بی سی ای ای یکی از معروف ترین مکمل های بدنسازی محسوب می شود. این مکمل نیز مانند مکمل گلوتامین، دارای اسیدهای آمینه ضروری برای عضله سازی محسوب می شود. با این تفاوت که مکمل بی سی ای ای دارای 3 نوع اسید آمینه ضروری شاخه دار است که هر کدام در روند عضله سازی و کاهش ضعف عضلانی بسیار موثر هستند.

مزیت های مصرف مکمل های بدنسازی برای ورزشکاران

با توجه به تنوع بسیار زیادی که برای مکمل های بدنسازی و ورزشی وجود دارند، مزیت مصرف هر یک از مکمل های بدنسازی می تواند متفاوت باشد. در حال حاضر، مکمل های بدنسازی با کیفیت های مختلف و متنوع به تولید می رسند و هر کدام عملکرد خاصی دارند. در ادامه به برخی از مزیت های کلی مصرف مکمل های بدنسازی برای ورزشکاران اشاره می کنیم.

 • بهبود عملکرد ورزشی ورزشکاران
 • کمک به عضله سازی بیشتر
 • پیشگیری از خستگی های عضلانی به ویژه در اثر انجام فعالیت های ورزشی سنگین
 • کمک به افزایش قدرت عضلات
 • پیشگیری از تحلیل رفتن و کوچک شدن عضلات
 • کمک به تقویت سیستم ایمنی بدن ورزشکاران به ویژه ورزشکاران دارای برنامه های ورزشی سنگین
 • قابل مصرف برای دوران ورزش و کات
 • کمک به کاهش وزن، افزایش وزن و یا رسیدن به تناسب اندام بسته به نوع مکمل

چه افرادی نیاز به مصرف مکمل ورزشی دارند؟

مکمل بدنسازی یک مکمل تغذیه ای محسوب می شود. این مکمل ها برای تامین نیازهای تغذیه ای ورزشکاران و جلوگیری از کمبود برخی از ویتامین ها و مواد معدنی، مورد استفاده قرار می گیرند. از طرف دیگر ترکیبات موجود در مکمل های ورزشی، ترکیباتی هستند که برای بدن مورد نیاز می باشند و عمدتا ضرری برای بدن ندارند (البته به شرطی که به اندازه مصرف شوند!)

بنابراین، مصرف مکمل های بدنسازی و ورزشی به همه ورزشکاران در همه رشته های ورزشی و حتی بدنسازان توصیه می شود. افرادی که تغذیه مناسبی ندارند و به علت شرایط خاص زندگی خودشان نیاز به مصرف مکمل های تغذیه ای دارند، می توانند از مکمل های ورزشی استفاده نمایند.

البته برای خرید و مصرف مکمل بدنسازی باید به یک سری نکات توجه داشت. اینکه اولا نباید در مصرف این مکمل های ورزشی زیاده روی کرد. دوما اینکه این مکمل های بدنسازی دارای ترکیبات متنوعی می باشند، افرادی که به این ترکیبات حساسیت دارند، نباید از این مکمل ها استفاده کنند.

خرید مکمل بدنسازی اورجینال؛ تنها شرط رسیدن به هدف!

مکمل بدنسازی اورجینال می تواند برای رسیدن به هدف ورزشکاران بسیار موثر باشد. در صورتی که مکمل بدنسازی دارای کیفیت اورجینال باشد، خواص بی نظیری را برای ورزشکاران به دنبال دارد. از این رو می بایست در هنگام خرید مکمل های بدنسازی به فروشگاه مطمئنی اعتماد کرد. در حال حاضر، داروخانه آنلاین امکان خرید انواع مکمل های ورزشی را فراهم نموده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *