پوست،مو و ناخن

چند راه حل برای کاهش ریزش مو

ساشه کلاژینو یکی از بهترین مکمل های تغذیه ای حاوی کلاژن می باشد که برای کنترل ریزش مو مورد استفاده قرار می گیرد.

ریزش مو یکی از مشکلات شایع در میان ما ایرانیان است. بسیاری از خانم ها و آقایان در اثر کمبود مواد مغذی در بدن خودشان و بروز برخی از بیماری ها و مشکلات با ریزش مو مواجه می شوند. ولی به دلیل اینکه راه حل مناسب برای کاهش ریزش مو را نمی شناسند، نمی دانند دقیقا چه کاری انجام دهند؟ مکمل های تغذیه ای مختلفی وجود دارند که می توانند برای کاهش ریزش مو مورد استفاده قرار گیرند. ساشه کلاژینو یکی از بهترین مکمل های تغذیه ای است که برای تامین کلاژن مورد نیاز بدن مورد استفاده قرار می گیرد.

در ادامه این مقاله قصد داریم چندین راه حل برای کاهش ریزش مو را به شما توضیح دهیم. پس اگر ریزش مو دارید و تا به حال نتوانسته اید آن را درمان کنید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

چرا ریزش مو باید درمان شود؟!

بسیاری از آقایان و خانم ها با مشکل ریزش موها مواجه هستند. به هر حال ریزش مو می تواند در اثر عوامل مختلفی رخ دهد. به همین خاطر، ابتدا برای درمان ریزش مو، باید دلیل آن مشخص گردد. یکی از موضوعاتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که ریزش موها، معمولا نشانه یک مشکل در بدن است.

به طور مثال برخی از افراد به دلیل کمبود ویتامین ها، مواد معدنی و … با مشکل ریزش مو مواجه می شوند. یا یکی از نشانه های آنمی ناشی از فقر آهن، ریزش مو می باشد. به همین خاطر، افرادی که دارای ریزش مو می باشند، می بایست برای درمان و اطلاع از دلیل ریزش موی خودشان آگاه شوند.

چندین راه حل برای درمان و کاهش ریزش مو

روش های مختلفی برای درمان ریزش مو، وجود دارند. ابتدا توصیه می شود که افراد از دلیل ریزش موی خودشان آگاه شوند و سپس اقدام به درمان آن کنند. البته مصرف برخی از مکمل های تغذیه ای، ویتامین ها، مواد معدنی و استفاده مناسب از شامپوها، از روش های بی ضرر برای کنترل ریزش مو می باشد. در ادامه چندین راه حل را برای درمان و کاهش ریزش مو ذکر می کنیم.

مصرف مکمل های تغذیه ای مختلف مانند ساشه کلاژینو

یکی از بهترین روش های کنترل کننده ریزش مو، استفاده از مکمل های تغذیه ای مناسب است. افرادی که رژیم غذایی مناسبی ندارند، بهتر است از مکمل های تغذیه ای مناسب استفاده کنند. ساشه کلاژینو یکی از مکمل های تغذیه ای است که با داشتن پروتئین کلاژن، هم برای پوست مفید است و هم برای موها!

افرادی که از این ساشه استفاده می کنند، شاهد افزایش ضخامت موهای خودشان می باشند. به همین خاطر، این مکمل تغذیه ای را می توان به صورت روزانه و در یک مدت زمان یک ماهه الی سه ماهه مورد استفاده قرار داد.

البته به غیر از ساشه کلاژینو، می توان از مکمل های تغذیه ای دیگر نیز استفاده کرد. مکمل هایی که حاوی ویتامین های گروه ب، اسیدهای آمینه، مواد معدنی و … می باشند، بسیار برای کنترل ریزش مو مناسب هستند.

استفاده از شامپوهای مناسب

شوینده هایی که برای موها مورد استفاده قرار می گیرند، هر کدام دارای ویژگی های خاصی می باشند. افرادی که دارای ریزش مو می باشند، می بایست از شامپوهای مناسب استفاده کنند و ریزش موی خود را کنترل کنند. برای انتخاب بهترین شامپو، ابتدا باید نوع موی خود را تشخیص دهید. به طور مثال، اگر موهای چربی دارید، حتما شامپوهای کنترل کننده چربی را مورد استفاده قرار دهید.

معمولا استفاده از شوینده های مناسب در کنار مکمل های تغذیه ای مختلف مانند ساشه کلاژینو، اثربخشی بهتری دارد. به همین خاطر، توصیه می شود که حتما ساشه کلاژینو را به صورت روزانه مصرف کنید تا شاهد افزایش ضخامت موها، کاهش ریزش مو و … باشید.

کنترل کردن چربی پوست سر با کمک شامپوها و ترکیبات گیاهی

چرب شدن موها یکی از مهم ترین دلایلی است که باعث کاهش ریزش مو می شود. افرادی که موهای چربی دارند، می بایست از روش های مناسب برای کنترل چربی پوست سر خودشان استفاده کنند. زیرا چربی پوست سر باعث نازک شدن ریشه موها شده و ضعیف شدن موها را در پی دارد.

همچنین، ترشح بیش از حد سبوم و تجمع آن ها در فولیکول های مو، باعث بسته شدن منافذ باز پوست می شود. به همین خاطر، لازم است که افراد چربی پوست سر خودشان را با کمک شامپوهای مناسب و برخی از ترکیبات گیاهی کنترل کنند.

شامپوهایی که دارای زینک، اوره و عصاره چای سبز و برخی از ترکیبات دیگر می باشند، بسیار برای کاهش چربی پوست سر مفید می باشند. البته بهتر است که در کنار این ترکیبات، شامپو دارای کافئین نیز باشد تا باعث افزایش گردش خون در کف سر شود.

رعایت رژیم غذایی مناسب برای کاهش ریزش موها

بدن انسان برای اینکه عملکرد مناسبی داشته باشد، نیاز به یک سری ویتامین ها، مواد معدنی و … دارد. به همین خاطر، لازم است که افراد حتما رژیم غذایی مناسبی داشته باشند و این مواد مغذی را برای بدن خودشان تامین کنند. یکی از دلایل ریزش مو، رعایت رژیم غذایی مناسب است.

مصرف پروتئین از طریق مکمل های تغذیه ای مانند ساشه کلاژینو، کار اشتباهی نیست. ولی لازم است که افراد از مواد غذایی مناسب نیز برای تامین ویتامین ها، مواد معدنی، اسیدهای آمینه و پروتئین ها استفاده کند. مصرف ساشه کلاژینو در کنار یک رژیم غذایی پر ویتامین و پر پروتئین، فواید بسیاری برای بدن خواهد داشت و همچنین، ریزش مو با این روش کنترل خواهد شد.

کاهش استرس و اضطراب؛ روشی موثر برای کنترل ریختن موها

داشتن استرس و اضطراب همیشه برای بدن مضر است. عوارض بسیار زیادی در اثر افسردگی، استرس، اضطراب و … وجود دارد که یکی از آن ها ریزش مو است. بسیاری از دانش آموزان کنکوری به دلیل استرس شدید کنکور، با ریزش مو مواجه می شوند.

راه حل اصلی برای درمان ریزش مو ناشی از استرس، کاهش استرس است. اگر حس می کنید که به خاطر تنش های روحی و استرس شدید، با مشکل ریزش مو مواجه شدید، ابتدا سعی کنید استرس خودتان را کاهش دهید. می توانید از مشاوره های روانشناسی نیز استفاده کنید.

البته در بسیاری از موقعیت ها نمی توان به طور کامل استرس را از بین برد. در این موقعیت ها، می توان از روش های مناسب برای تقویت موها استفاده کرد. کنترل ریزش موها و تقویت آن ها با کمک ساشه کلاژینو، شامپوهای پروتئینه و … دور از باور نیست. ولی به هر حال با توجه به اینکه منشاء اصلی ریزش مو به طور کامل رفع نشده است، ریختن موها نیز به طور کامل درمان نمی شود. ولی با کمک این روش ها، قابل کنترل خواهد بود.

چه زمان نیاز به مراجعه به پزشک متخصص پوست و مو است؟

به هر حال همه ما در بازه های زمانی مختلف با ریختن موها مواجه شده ایم. این مشکل هم آقایان و هم خانم ها را درگیر خودش می کند. ولی به هر حال موضوع حائز اهمیتی که وجود دارد این است که چه زمانی برای ریختن موها به پزشک مراجعه کنیم؟

در پاسخ به این سوال باید به شما بگوییم که هیچ وقت مراجعه به پزشک دیر نیست. شما می توانید هر زمانی که شاهد ریزش مو بودید، به پزشک مراجعه کنید و از روش های کنترل کننده ریزش مو استفاده کنید. هم می توانید در صورت تشدید ریختن موها، به پزشک مراجعه کنیم.

ولی چند توصیه برای مراجعه شما به پزشک داریم. اول اینکه سعی کنید زمانی به پزشک مراجعه کنید که در کنار ریزش مو، شاهد علائم دیگری نیز می باشید. به طور مثال، چربی موها، خشکی موها، ریختن موها به صورت سکه ای و … از جمله این علائم هستند.

اگر حجم موهای شما به شدت کاهش پیدا کرده است و در هنگام دست کردن داخل موها، شاهد چندین تار موی ریخته شده هستید، بهتر است به پزشک مراجعه کنید. پزشک متخصص پوست و مو، با تجویز شامپوها و یا روش های درمانی مناسب، ریزش موی شما را کنترل می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *