دسته‌بندی نشده

شربت اتنتالین مناسب برای بیش فعالی کودکان

شربت اتنتالین

شربت اتنتالین مناسب برای بیش فعالی کودکان

در این مقاله از دارو مارکت قصد داریم روش های درمانی برای رفع پیش فعالی کودکان را به شما معرفی کنیم اما در ابتدا باید بدانید که پیش فعالی چیست و چه عواملی در به وجود آمدن آن تاثیرگذارند.

پیش فعالی چیست؟

پیش فعالی یه اختلال کم توجهی در کودکان است که به سبب آن کودکان دارای فعالیت بیش اندازه می شوند و به محیط اطراف خود بی توجه هستند. درست است که این حالت برای هر کودک عادی ممکن است رخ دهد که از سر بازی گوشی توجهی به اطراف خود نداشته باشد و یا مدام درحال ورجه ورجه باشد اما در حقیقت کودکان پیش فعال یک لول بالاتر از کودکان معمولی جنب و جوش دارند به قول معروف از دیوار راست بالا میروند.

عوامل به وجود آمدن پیش فعالی در کودکان

هنوز علت علمی برای بروز پیش فعالی ارائه نشده است اما پزشکان معتقدند که زایمان زودرس، وزن کم در هنگام تولد، آسیب مغزی، ساخت مغز متفاوت، سیگار کشیدن و مصرف مشروبات الکلی، قرار گرفتن مادر باردار در آلودگی های محیطی مانند سرب در دوران بارداری می توانند از دلایل بروز پیش فعالی در کودکان باشد.

شربت اتنتالین

کودکان پیش فعال چه علائمی دارند؟

کودکان پیش فعال معمولا قادر به توجه کافی نسبت به محیط نیستند و تمرکز کافی نسبت به انجام کار های خود ندارند، ممکن است پرحرف باشند و نتوانند برای بازه زمانی مشخص در یک محل بنشینند و یا آهسته و بی سر صدا بازی کنند و تحرک و فعالیت بیش از حدی انجام میدهند.

این کودکان معمولا نمی توانند احساسات خود را به خوبی کنترل کنند و ممکن است بی دلیل به شدت شاد و یا عصبانی شوند. همچنین این کودکان ممکن است اغلب کار های را نیمه تمام رها کنند و حوصله تمرکز بر روی یک کار و یا فعالیت هایی که نیاز به تفکر بالا باشد را نداشته باشند.

سن بروز اختلال پیش فعالی

معمولا کودکان در بازه 3 تا 12 سالگی علائم پیش فعالی را از خود بروز می دهند.

اهمیت درمان پیش فعالی

اکثر خانواده ها پیش فعالی کودک را نادید میگیرند و آن را پای شیطنت های کودکی او می گذارند در حالی که اگر کودک واقعا دچار این اختلال باشد در صورت عدم درمان ممکن است دچار صدماتی جبران ناپذیری شود و حتی این مشکل را تا بزرگسالی خود به دوش بکشد.

از جمله این معضلات می توان به اختلال در یادگیری و عملکرد ضعیف و افت تحصیلی، عزت نفس پایین، عدم کنترل صحیح احساسات خود، عدم توانایی کافی برای دوست یابی و تعاملات اجتماعی و انجام کار های خطرناک و آسیب زننده به خود یا دیگران اشاره کرد.

درمان پیش فعالی

برای درمان پیش فعالی بهتر است حتما به یک پزشک متخصص مراجعه نموده و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

با این وجود دارو های فراوانی در جهت درمان پیش فعالی کودکان ارائه شده است که از جمله آن ها می توان به شربت اتنتالین اشاره کرد که در ادامه به توضح بیشتر در رابطه با آن می پردازیم.

شربت اتنتالین مناسب برای بیش فعالی کودکان

شربت اتنتالین مناسب برای بیش فعالی کودکان دارویی گیاهی در جهت درمان  کودکان پیش فعال ساخته شده است این دارو به دلیل داشتن گیاه آکاسیا و رازک، بادرنجبویه، بهارنارنج، گل ساعتی، کوشاد که گیاهانی با خاصیت آرام بخشی، کاهش دهندگی استرس و ضد اضطرابی است میتواند گزینه ای مناسب برای درمان دارویی پیش فعالی باشد.

شربت اتنتالین مناسب برای بیش فعالی کودکان دارای ویتامین  B6   می باشد که وجود آن در شربت اتنتالین مناسب برای بیش فعالی کودکان می تواند به تسهیل ترکیبات شیمیایی موجود در مغز که به طور طبیعی استرس را کاهش می‌دهند کمک کند.

شربت اتنتالین

ویژگی های شربت اتنتالین مناسب برای بیش فعالی کودکان

شربت اتنتالین مناسب برای بیش فعالی کودکان می تواند به افزایش تمرکز و کاهش حواس پرتی کمک کرده و سبب بهبود بی قراری و استرس در کودکان شود و به درمان پیش فعالی کودکان کمک کند.

عوارض شربت اتنتالین مناسب برای بیش فعالی کودکان

شربت اتنتالین مناسب برای بیش فعالی کودکان  به دلیل داشتن بادرنجبویه ممکن است سبب بروز عوارض همچون تهو، استفراغ، دردشکم، سرگیجه و خسس سینه شود و یا به دلیل داشتن کوشاد سبب بروز حساسیت های پوستی و گوارشی گردد؛ همچنیین گل ساعتی موجود در این دارو ممکن است عوارضی همچون سرگیجه، گیجی، خواب آلودگی، عدم تعادل و همانگی بین ماهیچه ها را با خود همراه کند.

شربت اتنتالین

شیوه مصرف شربت اتنتالین مناسب برای بیش فعالی کودکان

قبل از هرچیز شیشه شربت اتنتالین مناسب برای بیش فعالی کودکان را به خوبی تکان دهید:

سپس اگر کودک شما بین 2 تا 4 سال دارد یک قاشق مربا خوری بعد صبحانه و نهار به او بدهید؛ و اگر کودک شما بالای 4 سال است روزانه دوقاشق غذاخوری بعد صبحانه و نهار به کودک بخورانید.

 نکته در رابطه با شربت اتنتالین مناسب برای بیش فعالی کودکان: برای دیدن نتایج مصرف دارو حداقل آن را یک تا دو ماه مصرف کنید.

تداخل دارویی شربت اتنتالین مناسب برای بیش فعالی کودکان

شربت اتنتالین مناسب برای بیش فعالی کودکان با داروهای سرکوب کننده CNS تداخل دارد بنابراین قبل از شروع مصرف شربت اتنتالین مناسب برای بیش فعالی کودکان با پزشک خود مشورت کنید.

همچنین مصرف شربت اتنتالین مناسب برای بیش فعالی کودکان در افرادی که میدازولام و داروهای دسته MAOI مصرف می کنند ممنوع می باشد.

خرید شربت اتنتالین مناسب برای بیش فعالی کودکان

اگر کودک شما دارای علائم پیش فعالی می باشد حتما در اسرع وقت به یک پزشک متخصص مراجعه نمایید؛ همچنین اگر قصد خرید شربت اتنتالین مناسب برای بیش فعالی کودکان را دارید می توانید این محصول را از سایت دارومارکت با مناسب ترین قیمت خریداری نمایید و از مشاورین ما در این زمینه راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *